درباره شرکت آکام

      شركت قیر آكام با توجه به الزامات سیستم های كنترل كیفیت و ایمنی دارای پروانه استاندارد به شماره 20812 و كلیه گواهینامه های معتبر شركت ملی نفت ایران بوده و دارای واحد های تولید ، اداری ، تاسیسات ، مخازن نگهداری ، آزمایشگاه ، اطاق كنترل ، تخلیه و بارگیری ، انبارهای روباز و مسقف و كلیه ملزومات صنعتی  طبق  استانداردهای روز دنیا می باشد . شركت قیر آكام با بكارگیری منابع و نیروهای متخصص داخلی می تواند حدود 10% تولید قیر كل كشور را به خود اختصاص دهد و همچنین با مساحتی بیش از 56000 متر مربع با قرار گرفتن در مركزیت و شاهراه ترانزیزت استانهای مركزی ، به عنوان یكی از مهمترین مراكز تامین قیر كشور برابر با استاندارهای بین المللی می باشد .

 واحد قیرسازی 

      این شركت دارای دو واحد مجزای قیرسازی با رآكتورهای تمام پالایشگاهی و مجهز به سیستم پیشرفته كنترل ابزار دقیق می باشد و در طرحهای توسعه خود احداث واحدهای قیر امولسیونی و قیر پلیمری را نیز به طور جدی دنبال می نماید . محصول شركت قیر آكام در حال حاضر انواع قیرهای 50/40 ، 70/60 ، 100/85 و 150/120می باشد كه خوراك واحد صرفاً وكیوم باتوم (وی بی ) تولید شده در پالایشگاههای داخلی كشور و بدون هرگونه مواد افزودنی می باشد .

ظرفیت تولید

      ظرفیت روزانه تولید ، انواع قیرهای نرم در هر یك از واحدهای 1 و 2 طبق طراحی ، روزانه 2700 بشكه و در مجموع تولید محصولات كارخانه 1000 تن در روز می باشد .

آزمایشگاه 

      آزمایشگاه شركت قیرآكام در سه مرحله فرایند تولید را با انجام آزمایشهای مورد نیاز كنترل نموده تا واحد تولید كننده قیر بتواند با انجام تغییرات لازم بهترین محصولات را با شرایط استاندارد تولید نماید .

كلیه آزمایشهای مورد نیاز در مراحل كنترل كیفیت قبل از تولید ، در حین تولید و بعد از تولید با استفاده از آخرین تكنولوژی و دستگاههای پیشرفته طبق استانداردهای معتبر جهانی در آزمایشگاه این شركت بر روی انواع قیر توسط متخصصین و كارشناسان مجرب صورت می گیرد .

واحد تاسیسات

      جهت تصفیه آب مصرفی ، گرم نگهداشتن مخازن و لوله های انتقال مواد و عملیات تولید ، تامین هوای مورد نیاز واحد تولید ، كنترل و تغذیه برق تجهیزات و پمپاژ مواد و همچنین تامین گاز مصرفی كل كارخانه از تاسیسات زیر استفاده میشود:

-سالن تولید بخار با 2 عدد دیگ بخار با ظرفیت 5 تن به همراه كلیه متعلقات و سیستم كامل تصفیه آب مصرفی 

-سالن تولید هوا با 3 دستگاه كمپرسور تولید هوا با ظرفیت مجموع 6000متر مكعب هوا در ساعت و سیستم كامل تثبیت فشار و خشك كن هوا

-یك واحد مجزای پست برق فشار قوی با ظرفیت یك مگا وات و سالن تابلوهای كنترل برق با چهار تابلوی اصلی تمام اروپایی و 2 بانك خازنی و 2 عدد ترانسفورمر كاهنده برق با ظرفیت 1250وات 

-لوله های انتقال مواد با بیش از 5000متر لوله و با سایزهای مختلف جهت انتقال مواد ، هوا ، بخار و گاز و پمپهای انتقال مواد با ظرفیتهای گوناگون 

-پست اختصاصی تقلیل فشار گاز با ظرفیت 1000متر مكعب در ساعت

-ژنراتور برق اضطراری جهت تامین نیروی برق در زمان قطع برق

واحد مخازن نگهداری مواد:

 در حال حاضر شركت قیر آكام با دارابودن چهار مخزن 30000بشكه ای ، گنجایش بیش از 20000تن مواد ، محصولات متنوع تولیدی قیر خود را جهت عرضه به مشتریان نگهداری می كند . 6 مخزن با ظرفیت های گوناگون جهت نگهداری 2200متر مكعب آب و 600تن مواد دیگر بكارگرفته شده اند

این مخازن دارای تاسیسات گرمایشی منحصر به فرد و سیستم كنترل سطح مواد راداری بسیار پیشرفته میباشد .

واحد تخلیه و بارگیری

در این واحد با بكارگیری چهار بازوی تخلیه و دو سكوی بارگیری در مجموع هشت تانكر بطور همزمان عملیات تخلیه و بارگیری در مجموعه ای برابر 5000مترمربع و با ظرفیت مجموع روزانه بیش از 2400تن انواع مواد بصورت فله ای انجام می گیرد . همچنین این شركت توانمندی مظروف سازی انواع قیر را دارد . یك باسكول 60تنی تمام كامپیوتری نیز ورود خوراك و خروج محصولات را توزین می نماید .

واحد بشكه سازی و مظروف سازی 

واحد بشکه سازی شرکت قیر آکام با میانگین ظرفیت تولید روزانه 5000 بشكه كه معادل بیش از 900 تن در روز می باشد در حال فعالیت می باشد . 

 


14 بازدید   
تمامی حقوق برای شرکت قیر آکام محفوظ است.